ربات گردفیلم

رباتی برای تبدیل ویدئوی عادی به ویدئوی گرد(دایره‌ای)

در اواسط سال ۲۰۱۷ قابلیت ضبط «یادداشت ویدئویی» یا video note به پیام‌رسان تلگرام افزوده شد. با کمک قابلیت، کاربران با پایین نگه‌داشتن علامت دوربین (که پس از یکبار زدن روی علامت میکروفون، بجای علامت میکروفون ظاهر می‌شود)، امکان ضبط یک پیام ویدئویی مدوّر (دایره) با دوربین جلویی (سلفی) گوشی/تبلت خود را دارند.

اما اگر بخواهید بجای استفاده از دوربین سلفی، یک کلیپ موجود را به ویدئوی گِرد تبدیل کنید چه باید کرد؟ این ربات دقیقا برای همین کار است ☺️

امکانات ربات گِردفیلم!

  • تبدیل ویدئو به ویدئوی گرد
  • امکان درج آدرس کانال روی خود ویدئوی خروجی
برای مشاهده این ربات به آدرس زیر مراجعه نمایید:

t.me/GerdFilmBot

در ادامه پاسخ به چند سوال متداول کاربران آورده شده است...

چرا فیلمِ گِرد؟ مگر چه مزیتی دارد؟

۱. زمانی که کاربر کلیپی در تلگرام می‌بیند، اغلب اوقات بیخیال آن می‌شود. چرا؟
هرچند حجم بالای ویدئوها یک دلیل آن است اما دلیل اصلی‌اش این است که برای دیدن یک ویدئوی ۵دقیقه‌ای، کاربر مجبور است چنددقیقه از کار با تلگرام دست بکشد و چون اغلب کاربران وقت محدودی را به چک کردن تلگرام می‌پردازند، لذا اغلب کلیپ‌های ویدئویی را نادیده می‌گیرند.
اما ویدئوی دایره‌ای این مشکل را ندارد و در حین پخش، کاربر می‌تواند سایر پیام‌های تلگرامی را مطالعه کند یا برای دیگران پیام ارسال کند و ...
۲. مجموعه کلیپ‌های ویدئویی عادی، نیاز به کلیک روی Play هرکدام دارد اما کلیپ‌های ویدئویی گِرد اینطور نیست و همانند صداهای ضبط‌شده، به صورت پشت‌سرهم پخش می‌شوند.
۳. اگر شما کلیپ‌های دایره‌ای را برای کانال عمومی خود بخواهید، ویدئوهای گِردِ کانال شما به صورت آنلاین نیز در آدرس telesco.pe/YourChannelID قابل مشاهده است حتی برای کسی که اکانت تلگرام ندارد!

آیا این ربات رایگان است؟

خیر رایگان نیست. به ازاء هر درخواستِ کاربر، ربات ابتدا ویدئوی مثلا ۲۰ مگابایتی که کاربر ارسال کرده را از تلگرام به سرور ما دانلود می‌کند و پس از تبدیل به ویدئوی گرد و اضافه کردن زیرنویس طبق تنظیماتی که کاربر انجام داده، مجددا آن را آپلود کند. این کارها علاوه بر هزینه‌ی ثابتِ برنامه‌نویسی، مستلزم هزینه‌های مستمر پشتیبانی و اجاره سرورهای قدرتمند چندهزار دلاری است که هزینه آن از طریق استفاده‌کنندگان تامین می‌شود.
در ابتدای کار به هر کاربر ۵ مگابایت هدیه داده می‌شود تا بتواند سیستم را تست کند و خروجی را مشاهده کند و در صورت تمایل به ادامه‌ی استفاده از سیستم، می‌تواند از بین بسته‌های ارائه شده، اقدام به شارژ اعتبار اکانت خود نماید.

چرا قبل از شروع کار با ربات، شماره موبایلم را باید وارد کنم؟

همانطور که در پرسش قبل گفته شد، هر کاربر می‌تواند بدون نیاز پرداخت هزینه تا ۵ مگابایت فیلم به این ربات بدهد تا این ربات آن را دانلود، تبدیل و مجددا به صورت ویدئوی گِرد به تلگرام آپلود کند.
با توجه به اکانت‌های فیک و شماره‌های مجازی زیادی که وجود دارد، ما مجبور هستیم مطمئن شویم که اکانت کاربر یک اکانت واقعی و ایرانی‌ست.
همچنین با داشتن شماره موبایل کاربر، در صورتی که کاربر اکانت‌ش را در تلگرام حذف کند و مجددا اکانت دیگری با همان شماره بسازد، میزان اعتباری که از قبل خریداری کرده و ... محفوظ می‌ماند.

علت حاشیه رنگی اضافه شونده به بالا/پایین یا چپ/راست فیلم دایره‌ای چیست؟

برای ارسال ویدئو به صورت دایره‌ای، لازم است ویدئوی اصلی مربع باشد یعنی طول و عرض آن مساوی باشد در حالی که اغلب ویدئوها اینطور نیستند و مستطیل هستند.
برای مربع کردن، سه راه هست. یکی کشیدن فیلم از یک بعد است که نامطلوب است. دو راه دیگر در اختیار شماست:
راه اول: برش ویدئو برای مربع‌شدن
راه دوم: افزودن حاشیه ثابت به ویدئو برای مربع‌شدنِ ویدئو

ربات گردفیلم چه محدودیت‌هایی دارد؟

از نظر حجم ویدئو: چون تلگرام به ربات اجازه دانلود بیش از ۲۰ مگابایت برای هر فایل را نمی‌دهد، لذا از پذیرش ویدئوهایی با حجم بالاتر از ۲۰ مگابایت معذور هستیم.
از نظر محتوا: ربات گردفیلم برای استفاده عادی و نرمال ایجاد شده است و اکثر کاربران با آن هیچ مشکلی ندارند و می‌توانند فیلم خود را به صورت video به ربات ما آپلود یا از بین ویدئوهای موجود در تلگرام‌شان به ربات ما فوروارد نمایید اما تلگرام نیز با هرزه‌نگاری در فضای عمومی (مثل کانال‌ها) مخالف است و چون خروجی ربات ما برای مصرف شخصی نیست و برای استفاده از کانال‌ها و گروه‌ها است، لذا چنانچه محتوای نامناسبی توسط ربات‌های ما ایجاد شود، دسترسی شخص مذکور به ربات‌های ما برای همیشه مسدود و اعتبار اکانت وی حذف می‌گردد.

چگونه می‌توانم به همراه ویدئوی گرد، کپشن هم داشته باشم؟

متن زیرنویس برای ویدئوی گرد، در تلگرام رسمی و اورجینال نمایش داده نمی‌شود و تنها در برخی تلگرام‌های غیررسمی (مثل پلاس مسنجر) نمایش داده می‌شود لذا توصیه ما این است که متن زیرنویس برای ویدئوی گرد استفاده نکند.
اما نگران نباشید. شما با کمک ربات اتچ می‌توانید یک متن بسیار بلند تا حد ۴هزار کاراکتر را به همراه ویدئوی گرد خروجی ربات گردفیلم، به صورت یک مطلب درآورید و به کانال‌تان ارسال نمایید.

تبدیل‌های شکست‌خورده چگونه محاسبه می‌شود؟

در صورتی که ویدئویی توسط کاربر به ربات فرستاده شود و برنامه‌ی ما موفق به انتقال آن به سرور ما نشود، حجمش به پای کاربر محاسبه نمی‌شود.
اما چنانچه پس از دانلود ویدئو از سرور تلگرام به سرور ما، کانورتر موفق به تبدیل ویدئو نشود یا اینکه تبدیل انجام شود اما آپلود ویدئو به تلگرام با مشکل مواجه شود، نیمی از حجم ویدئو به حساب کاربر نوشته می‌شود چون در اینگونه موارد، ممکن است اشکال از ما باشد یا از ویدئوی کاربر یا از سوی تلگرام...

زمانی که مطلبی از ربات فوروارد می‌کنم، بالای آن می‌نویسد Forwarded From. میشه نباشه؟!

این قانون تلگرام است که مطلب از هر جایی فوروارد شود، بالای آن می‌نویسد که از کجا فوروارد شده و دست ما نیست که آن را پاک کنیم!
اگر شما خروجی این ربات را برای «کانال» می‌خواهید، ما ربات حرفه‌ای وردست را به شما توصیه می‌کنیم. این ربات قابلیت‌های ربات بینام، لینکساز، حذف، عکس‌نگار، اتچ و تی‌مپ و گِردفیلم را بدون رد و اثر برای شما فراهم می‌کند به‌علاوه امکانات متعدد دیگر از جمله ارسال زمان‌بندی شده و ...

من پرسش دیگری دارم که در پرسش‌پاسخ‌های بالا نیامده. از کجا می‌تونم سوالم رو بپرسم؟

اگر پاسخ سوال خود را در بالا نیافتید؛ می‌توانید از طریق این آیدی تلگرامی با ما در تماس باشید.

بازگشت به صفحه اول